Vormingen actievoeren op 3 oktober in Leuven en 14 november in Gent
Samen voor meer betrokkenheid bij acties!
Ben jij ook al eens lamgeslagen door het gebrek aan resultaat van je inspanningen? Vertrouwd met de zwaarte om weer maar eens voor twee man een apenkopactie te voeren? Komt meneertje Ontgoocheling weer op je schoot zitten en krijg je hem niet meer weg?
Dat is niet alleen heel normaal, daar is ook iets aan te doen.
Eén van de beste dingen die je kan doen, is dit: meekomen naar de vorming die GRIP organiseert over actievoeren! Je kan kiezen tussen op
- zaterdag 3 oktober 2026 van 10u30 tot 16u30 in Campus Corso in Leuven.
- zaterdag 14 november 2026 van 10u30 tot 16u30 in Zebrastraat in Gent.
Je zal met open armen verwelkomd worden!
Je zal merken dat je niet alleen bent. Je zal moed bijtanken en je zal met eigen ogen kunnen vaststellen dat er al veel meer is om ons over te verheugen dan om ons over te beklagen.
Want hoe je het ook draait of keert: er is op dit moment een stevige golf van engagement. Wie deelneemt aan de laatste acties, zal merken dat er een fameus groeiende energie is.
En die energie wordt niet alleen opgewekt door boosheid omdat de plannen van de regering zo weinig belovend zijn. De energie wordt opgewekt door een zeer opwekkende vaststelling: wij zijn samen, en we zijn met steeds meer. Iedereen die zich de afgelopen maanden bij de acties heeft aangesloten, kan deze strijdlust bevestigen. Hier wordt iets verdomd opgewekts opgewekt.
En GRIP wil dat versterken. Daarom nodigen we iedereen graag uit voor een vorming over hoe we meer mensen kunnen betrekken bij het uitdenken, opzetten en uitvoeren van publieke acties.
Het team van LABO deelt zijn expertise en vertrekt vanuit het versterken van kritisch burgerschap. Je krijgt concrete methodes en tools aangereikt om actiegroepen te verbinden, te versterken en zoveel mogelijk mensen mee in beweging te krijgen.
Want democratie en mensenrechten zijn nooit vanzelfsprekend. Een inclusieve en gelijkwaardige samenleving vraagt voortdurende aandacht, reflectie én actie.
En voor die actie bestaat er gelukkig heel wat expertise. Zeker in tijden waarin de plannen van minister Gennez en anderen ons opnieuw op scherp zetten, hoeven we het warm water niet opnieuw uit te vinden.
Kom erbij, ontdek wat werkt en leer met ons mee hoe we samen meer mensen in beweging kunnen krijgen!
Wees welkom, en leer met ons mee over wat werkt!
VORMING 1:
- Datum: zaterdag 3 oktober 2026, 10u30 – 16u30
- Locatie: Campus Corso, Zaal Middenplein, Diestsestraat 253, 3000 Leuven
- Dit is vlak bij het station van Leuven.
VORMING 2:
- Datum: zaterdag 14 november 2026, 10u30-16u30
- Locatie : Zebrastraat, Boardroom - Alain Liedts: zebrastraat 32 9000 Gent
Programma (gelijk voor beide data):
- 10u30: Aankomst en onthaal
- 11u00: Start van het eerste blok
- 12u30: Middagpauze met broodjes
- 13u00 – 14u45: Tweede blok
- 14u45 – 15u00: Pauze
- 15u00 – 16u15: Derde blok
- 16u15 – 16u30: Afronding
- 16u30: Einde van de dag
Inschrijven
Het is een gratis vorming.
Inschrijven kan via een mailtje naar sofie@gripvzw.be.
Graag uiterlijk op zondag 27 september 2026 voor de vorming van 3 oktober & op zondag 8 november voor 14 november.
Heb je specifieke ondersteuning nodig om te kunnen deelnemen? Neem dan contact op met Sofie via sofie@gripvzw.be.
Gerelateerde artikels
Uitnodiging GRIP-café op 22 september
GRIP komt al 25 jaar op voor inclusie. Kom dat mee vieren.
30 jul 2026 / Patrick Vandelanotte
Uitnodiging GRIP-café op 11 juni
GRIP komt al 25 jaar op voor inclusie. Kom dat mee vieren.
12 mei 2026 / Patrick Vandelanotte
Bruispunt Hasselt: inclusief werk!
Het Bruispunt voor inclusie is een samenwerking tussen De Roze Bink, Onze Nieuwe Toekomst, GRIP en Avansa Limburg waar we uitwisselen over de inclusie van personen met een handicap en samen activiteit ...
11 mei 2026 / Nina Boddin
Op weg naar ‘Scholen voor Iedereen’ - 26 mei - bruispunt voor inclusie Brugge
Info en gespreksavond
27 apr 2026 / Patrick Vandelanotte
Bruispunt Hasselt: Woonworkshop
Zaterdag 29 november | 14:00 -17:00
04 nov 2025 / Nina Boddin
Vormingsdag: handicap een zaak van mensenrechten!
27 november - 3 vormingen over het VN-Verdrag Handicap
22 okt 2025 / Patrick Vandelanotte
Cultuurparticipatie van personen met een handicap
29 november - presentatie van onderzoek
22 okt 2025 / Patrick Vandelanotte
Bruispunt Brugge: info en gespreksavond wonen
woensdag 19 november | 19u tot 21u
16 okt 2025 / Patrick Vandelanotte
GRIP op het DisABILITY Filmfestival
J'irai décrocher la lune - 23 april om 16u, Leuven
10 apr 2025 / Patrick Vandelanotte
GRIP op REVAtalks 2025
GRIP organiseert 2 workshops op REVAtalks: zaterdag 26 april in het REVAuditorium
18 mrt 2025 / Hayat Adahchour