Ondersteuning is een sociaal grondrecht van de persoon met een handicap
Duiding in "Tijd voor Mensenrechten".
Kende je Tijd voor Mensenrechten al?
Op Tijd voor Mensenrechten wordt de Belgische actualiteit onder de loep genomen vanuit mensenrechtelijk perspectief. Bijdragen bespreken nieuwe rechtspraak en wetgeving, of evalueren actuele kwesties aan de hand van het mensenrechtenkader.
Tijd voor Mensenrechten is het online platform van het Tijdschrift voor Mensenrechten. Het Tijdschrift voor Mensenrechten wordt samengesteld door een onafhankelijke redactieraad en uitgegeven door de Liga voor Mensenrechten.
In een recente bijdrage voor Tijd voor Mensenrechten buigt expert Jos Huys zich over het arrest van 8 januari van de Raad van State. Hij staat hierbij onder meer stil bij de betekenis van het standstill beginsel in de Belgische Grondwet.
Je kan de bijdrage hier lezen: Ondersteuning is een sociaal grondrecht van de persoon met een handicap - Tijd voor Mensenrechten
Gerelateerde artikels
Tien Rode Lichten
Deze tien hervormingen willen we niet zien doorgaan.
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Voorstel van decreet toeleidingsprocedure ook gevaarlijk voor wie al een PVB heeft
“Veel mensen weten niet wat hen boven het hoofd hangt”
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Eerste hervorming aan PVB nog geen feit
GRIP: “Niet meer dan normaal dat men vooraf de effecten inschat op de rechten van personen met een handicap”
27 nov 2025 / Katrijn Ruts
GRIP blijft bezorgd om de conceptnota VAPH
Toegang tot PVB afsluiten is geen oplossing.
04 nov 2025 / Katrijn Ruts
"Wil Vlaams Parlement besparingsmaatregelen vergemakkelijken?"
Voorstel van decreet toeleidingsprocedure zet mensen met een handicap buitenspel.
16 sep 2025 / Katrijn Ruts
Wat voor Academische Werkplaats De-Institutionalisering is er nodig in de toekomst?
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
Hoe was GRIP betrokken bij de Academische Werkplaats Deïnstitutionalisering (AWDI)?
Een moeilijk proces
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
Als de Raad van State een regering “terugfluit”, mag je dat letterlijk nemen.
De Raad van State vond de verminderingen van persoonsvolgende budgetten ongrondwettelijk. Hoe heeft de regering dit moeten rechtzetten?
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
GRIP standpunt voorgestelde hervormingen ondersteuningsbeleid
Op vraag van de parlementaire Commissie Welzijn bezorgden we ons advies over conceptnota en voorstel van decreet
01 jul 2025 / Katrijn Ruts
Plannen draaien uit op afbraak van zelfregie en keuzevrijheid: “onaanvaardbaar”
Eerste reactie GRIP op conceptnota.
27 mei 2025 / Katrijn Ruts