Update tabellen actualisering persoonsvolgende budgetten
In deze tekst zie je de gevolgen in 2021, 2022 en 2023. Aparte tabellen voor deelbudgetten prioriteitengroep 2
Op 29 november 2022 maakte het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap (VAPH) in een Mededeling aan de PVB-houders de geherindexeerde bedragen bekend van de persoonsvolgende budgetten voor het jaar 2022 en op 3 januari 2023 publiceerde het VAPH, weliswaar onder voorbehoud van definitieve goedkeuring door de Vlaamse Regering, de bedragen van de persoonsvolgende budgetten voor het jaar 2023.
Bijgevolg werd een update gemaakt van de tabellen actualisering persoonsvolgende budgetten, die eerder op onze website werden gepubliceerd. De herwerkte tabellen kan je bekijken in de studienota van Jos Huys "De actualisering van definitief toegewezen persoonsvolgende budgetten”. Daarin wordt toegelicht wat de actualisering van de PVB’s betekent en welke de financiële weerslag ervan is voor verscheidene budgetcategorieën, en dit voor de jaren 2021, 2022 en 2023.
Gerelateerde artikels
Tien Rode Lichten
Deze tien hervormingen willen we niet zien doorgaan.
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Voorstel van decreet toeleidingsprocedure ook gevaarlijk voor wie al een PVB heeft
“Veel mensen weten niet wat hen boven het hoofd hangt”
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Eerste hervorming aan PVB nog geen feit
GRIP: “Niet meer dan normaal dat men vooraf de effecten inschat op de rechten van personen met een handicap”
27 nov 2025 / Katrijn Ruts
GRIP blijft bezorgd om de conceptnota VAPH
Toegang tot PVB afsluiten is geen oplossing.
04 nov 2025 / Katrijn Ruts
"Wil Vlaams Parlement besparingsmaatregelen vergemakkelijken?"
Voorstel van decreet toeleidingsprocedure zet mensen met een handicap buitenspel.
16 sep 2025 / Katrijn Ruts
Wat voor Academische Werkplaats De-Institutionalisering is er nodig in de toekomst?
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
Hoe was GRIP betrokken bij de Academische Werkplaats Deïnstitutionalisering (AWDI)?
Een moeilijk proces
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
Als de Raad van State een regering “terugfluit”, mag je dat letterlijk nemen.
De Raad van State vond de verminderingen van persoonsvolgende budgetten ongrondwettelijk. Hoe heeft de regering dit moeten rechtzetten?
09 sep 2025 / Katrijn Ruts
GRIP standpunt voorgestelde hervormingen ondersteuningsbeleid
Op vraag van de parlementaire Commissie Welzijn bezorgden we ons advies over conceptnota en voorstel van decreet
01 jul 2025 / Katrijn Ruts
Plannen draaien uit op afbraak van zelfregie en keuzevrijheid: “onaanvaardbaar”
Eerste reactie GRIP op conceptnota.
27 mei 2025 / Katrijn Ruts