Manifesto Personal Assistance
Ons Manifest Persoonlijke Assistentie nu ook in het Engels - One of our key documents, now in English!
Day of Independent Living
5 mei is de Internationale Dag voor het Recht op een Onafhankelijk Leven. Naar aanleiding daarvan stelt het Europees Netwerk voor een Onafhankelijk Leven op 4 mei in het Europees Parlement haar aanbevelingen voor Europa en de lidstaten voor.
In het evenement participeren verschillende sprekers. GRIP zal een stand van zaken brengen over de situatie in België met focus op Vlaanderen.
Een van de aspecten die in het evement aan bod zal komen, en waar ook GRIP zal over spreken, is persoonlijke assistentie. We maakten een vertaling naar het Engels van ons Manifest Persoonlijke Assistentie. Het Manifest bevat immers zowel uitleg over persoonlijke assistentie in onze regio en tien aandachtspunten voor beleidsmakers om persoonlijke assistentie te versterken.
Read the Manifesto Personal Assistance of GRIP in pdf
Gerelateerde artikels
Waarom concluderen we dat je geen brief meer zal krijgen waarin staat dat je recht hebt op een PVB?
Duik mee met GRIP in de wetteksten
28 mei 2026 / Katrijn Ruts
Mensen met een handicap komen op straat tegen geplande hervormingen bij het VAPH
“We willen vooruitgang, geen achteruitgang”
12 mei 2026 / Katrijn Ruts
Groot alarm vanuit NOOZO over BVR toeleiding PVB
Zet deze eerste hervorming stop!
12 mei 2026 / Katrijn Ruts
Zelfbeschikking vraagt ondersteuning, geen schaarste
Furia en GRIP: “Ondersteuning is geen kostenpost. Het is een voorwaarde voor gelijkheid, solidariteit en rechtvaardigheid.”
29 apr 2026 / Katrijn Ruts
"Mensen verliezen het enige houvast dat ze hebben"
Vlaamse regering wil mensen geen brief meer geven waar op staat dat ze recht hebben op een PVB.
31 mrt 2026 / Katrijn Ruts
Nadia Hadad: “Dankzij mijn persoonsvolgend budget kan ik mij inzetten voor andere mensen”
Recht op ondersteuning op het kruispunt van handicap en migratieachtergrond
Foto: Copyright Sien Verstraeten / GRIP
05 mrt 2026 / Katrijn Ruts
Voldoende middelen voor persoonlijke budgetten voor ondersteuning zouden verplicht moeten worden bij wet
Auteur: GRIP en Ouders Voor Inclusie
28 jan 2026 / Katrijn Ruts
Tien Rode Lichten
Deze tien hervormingen willen we niet zien doorgaan.
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Voorstel van decreet toeleidingsprocedure ook gevaarlijk voor wie al een PVB heeft
“Veel mensen weten niet wat hen boven het hoofd hangt”
09 dec 2025 / Katrijn Ruts
Eerste hervorming aan PVB nog geen feit
GRIP: “Niet meer dan normaal dat men vooraf de effecten inschat op de rechten van personen met een handicap”
27 nov 2025 / Katrijn Ruts