vraag en antwoord: onderwijs
Inclusief onderwijs houdt in dat de gewone school open staat voor alle leerlingen. Voor leerlingen met extra ondersteuningsnoden of een handicap houdt inclusief onderwijs in dat ze, met een eigen leertraject, aansluiten bij het gewoon onderwijs en niet doorverwezen worden naar het buitengewoon onderwijs.
GRIP moedigt het beleid aan om werk te maken van inclusief onderwijs.
Hebt u vraag over de inschrijving van uw kind in de school van uw keuze? Zoekt u ondersteuning tijdens een gesprek met de school of een organisatie? Zoekt u informatie rond wetgeving en inclusie?
U kan terecht bij het Steunpunt voor Inclusie
Het Steunpunt voor Inclusie wil een medestander zijn van ouders en hen versterken. Zij informeren en ondersteunen ouders die kiezen voor inclusief onderwijs. Waar aangewezen kunnen ze ook bemiddelen tussen scholen en ouders. Contacteer het Steunpunt: Contact SVI - Ouders voor inclusie
Hebt u een klacht? Betwist u een weigering tot in inschrijving van je kind in school?
U kan terecht bij de Commissie inzake Leerlingenrechten (CRL). Deze commissie behandelt klachten, afwijkingen in dossiers, adviesvragen en aanvragen. De CRL werkt onafhankelijk. Zowel ouders als scholen kunnen er terecht.
Gerelateerde artikels
GRIP steunt het inclusieplan van minister Demir
Vlaamse regering publiceert consultatienota voor scholen voor iedereen
02 dec 2025 / Nina Boddin
Info en gespreksavond inclusief onderwijs
31 mei in het bruispunt voor inclusie Brugge
28 apr 2023 / Patrick Vandelanotte
Meer buitengewoon onderwijs. Is dit wel legaal?
20 dec 2021 / Patrick Vandelanotte
Onderwijsinspectie gaat via een app in gesprek met alle onderwijsactoren
De onderwijsinspectie heeft een app gelanceerd: VOI.CE om in gesprek te gaan met alle actoren.
07 dec 2021 / Seline Somers
Wat als busvervoer voor leerlingen buitengewoon onderwijs overbodig werd?
Zoals jullie waarschijnlijk wel weten staat GRIP voor inclusief onderwijs. Waarom dit artikel dan met betrekking tot buitengewoon onderwijs?
03 dec 2021 / Seline Somers
Minister Weyts neemt het recht op inclusief onderwijs niet serieus
28 jun 2021 / Seline Somers
GRIP vraagt programmatiestop in het buitengewoon onderwijs
16 jun 2021 / Seline Somers
Welke juridische houvast hebben ouders bij de inschrijving?
01 apr 2021 / Seline Somers
Wat vertraagt volgens GRIP de uitbouw van inclusief onderwijs?
16 feb 2021 / Seline Somers
Persconferentie over klacht inclusief onderwijs in Wallonië
03 feb 2021 / Seline Somers