De woelige weg naar zelfstandig wonen

Wonen De woelige weg naar zelfstandig wonen

GRIP-collega Ans Janssens (27) getuigt over hoe woelig de weg naar een eigen woonst verloopt, ook al vindt ze zichzelf nog behoren tot de gelukzakken.

Het recht op zelfstandig wonen zit verankerd in de mensenrechten. Ook wie leeft met een handicap zou in een ideale wereld toegang moeten hebben tot een eigen thuis, een plek waar je graag woont, je veilig en wel voelt en waarbinnen je, met de juiste omkadering, zelf kan bepalen hoe je zou willen leven. Dat de theorie vaak nog veel mooier klinkt dan de realiteit, toont ook het verhaal van Ans

We ontmoeten elkaar in Aartselaar, in het huis van Ans’ moeder, waar ze sinds het losbarsten van de pandemie noodgedwongen opnieuw moest gaan wonen. De coronaregels vielen namelijk niet te rijmen met verblijven in haar huurappartement in centrum Antwerpen, waar gemiddeld vijftien verschillende persoonlijke assistenten, zorg- en hulpverleners per week langskomen. Ze vond haar stekje in januari 2020 en heeft dus in totaal amper een goede maand kunnen proeven van een eigen woonst.

Lees haar verhaal op De Wereld Morgen

 

Gerelateerde artikels

Wonen Op de foto zie je de voorkant van de brochure, met een huisje op een stratenplan Online brochure voor lokale besturen over wonen Hoe kunnen steden en gemeenten er mee voor zorgen dat personen met een handicap toegang krijgen tot een goede woonst? GRIP reikt handvaten aan in een nieuwe brochure. 13 jan 2025 / Katrijn Ruts Gelijke kansenbeleid Inkomen Mensenrechten Wonen "Federale onderhandelaars, maak komaf met de prijs van de liefde!" "Federale onderhandelaars, maak komaf met de prijs van de liefde!" Heel veel mensen komen in de problemen als ze gaan samenwonen. GRIP roept op om de verouderde wetgeving aan te pakken. 15 nov 2024 / Katrijn Ruts Inkomen Mensenrechten Wonen “Door te gaan samenwonen beland je in armoede en afhankelijkheid” “Door te gaan samenwonen beland je in armoede en afhankelijkheid” De afschaffing van de prijs van de liefde zou op de onderhandelingstafel moeten liggen. 22 okt 2024 / Katrijn Ruts Mensenrechten VN-Verdrag VN-experten dringen aan op een plan voor deïnstitutionalisering voor mensen met een handicap. VN-experten dringen aan op een plan voor deïnstitutionalisering voor mensen met een handicap. Experten van de VN tonen zich op heel wat punten bezorgd om het respect voor mensenrechten van personen met een handicap in België. 10 sep 2024 / Patrick Vandelanotte Mensenrechten Wonen Ondersteuning Karen: “Waarom krijg ik niet de ondersteuning die nodig is om zelfstandig te kunnen wonen en leven?” Karen: “Waarom krijg ik niet de ondersteuning die nodig is om zelfstandig te kunnen wonen en leven?” Karen getuigt. 01 jul 2024 / Katrijn Ruts Wonen VN-Verdrag "Meer toegankelijke woningen? Er zijn duidelijke wettelijke regels nodig" "Meer toegankelijke woningen? Er zijn duidelijke wettelijke regels nodig" Woordvoerder Reinhart Niesten legt uit welk advies de Vlaamse Adviesraad NOOZO gaf aan de Vlaamse Regering. 19 okt 2023 / Katrijn Ruts Toegankelijkheid Inkomen Mensenrechten Wonen Effect wooncrisis op mensen met een handicap Effect wooncrisis op mensen met een handicap Met prof. Pascal De Decker brengen we op Sociaal.Net alarmerende cijfers, knelpunten maar ook oplossingen. 09 jun 2023 / Katrijn Ruts Gelijke kansenbeleid Wonen Onmogelijke droom of toekomstige realiteit? Onmogelijke droom of toekomstige realiteit? Razend interessant en inspirerend...over de zoektocht naar onafhankelijk leven en wonen van Sofie 16 feb 2023 / Katrijn Ruts Inkomen Mensenrechten Wonen Signalen van onderbescherming: prijs van de liefde Signalen van onderbescherming: prijs van de liefde Gelijke kansen onder druk …. alarmerende mails over de prijs van de liefde. 14 feb 2023 / Katrijn Ruts Inkomen Mensenrechten Wonen Cijfers tonen belang voor personen met een handicap van betaalbaar wonen Cijfers tonen belang voor personen met een handicap van betaalbaar wonen De Handicapmonitor van Statistiek Vlaanderen geeft diepe kloof aan tussen personen met en zonder handicap. 23 dec 2022 / Katrijn Ruts
Verberg submenu