Online brochure voor lokale besturen over wonen

Wonen Op de foto zie je de voorkant van de brochure, met een huisje op een stratenplan

Hoe kunnen steden en gemeenten er mee voor zorgen dat personen met een handicap toegang krijgen tot een goede woonst? GRIP reikt handvaten aan in een nieuwe brochure. 

Iedereen heeft recht op een aangepaste woning, van goede kwaliteit, in een behoorlijke woonomgeving, tegen een betaalbare prijs en met woonzekerheid. Dit zijn allemaal aspecten van menswaardig wonen.

Het is een uitdaging voor alle bestuursniveaus om dit te realiseren. Ook lokale besturen hebben belangrijke middelen in handen. In 2024 werkte GRIP aan een brochure waarin we een aantal handvaten bij elkaar zetten. 

Als mensenrechtenorganisatie van personen met een handicap benadrukt GRIP het enorme belang van dit recht op menswaardig wonen. Personen met een handicap hebben immers net als iedereen het recht om te wonen waar en met wie ze willen, en om volwaardig deel uit te maken van de maatschappij. Dit wordt verwoord in het VN-Verdrag Handicap. 

Zonder goede woonst hebben mensen geen volwaardige plek in onze maatschappij. In onze nieuwe brochure beantwoorden we de vraag: “Hoe kunnen we ervoor zorgen dat er een divers aanbod komt aan woonmogelijkheden die toegankelijk zijn voor de brede groep personen met een handicap?”

We bezorgden deze brochure aan alle steden en gemeenten in Vlaanderen. 

Meer informatie

Gerelateerde artikels

Wonen Ondersteuning Wat voor Academische Werkplaats De-Institutionalisering is er nodig in de toekomst? Wat voor Academische Werkplaats De-Institutionalisering is er nodig in de toekomst? 09 sep 2025 / Katrijn Ruts Wonen Ondersteuning Hoe was GRIP betrokken bij de Academische Werkplaats Deïnstitutionalisering (AWDI)? Hoe was GRIP betrokken bij de Academische Werkplaats Deïnstitutionalisering (AWDI)? Een moeilijk proces 09 sep 2025 / Katrijn Ruts Wonen Marleen getuigt hoe ze haar appartement aangepast liet bouwen. Marleen getuigt hoe ze haar appartement aangepast liet bouwen. Een goede illustratie van het belang van woningaanpassingen! Maar wat voor mensen die na 65 een handicap krijgen? 04 sep 2025 / Katrijn Ruts Wonen Getuigenis Jan: “Cohousing is samen leven als goede buren” Getuigenis Jan: “Cohousing is samen leven als goede buren” In dit artikel vertelt Jan jou meer over zijn leven in een cohousing project in Brugge. 05 aug 2025 / Katrijn Ruts Mensenrechten Wonen Alle beleidsniveaus moeten het recht op wonen helpen realiseren Alle beleidsniveaus moeten het recht op wonen helpen realiseren We schreven een blog voor de Universitaire Stichting voor Armoedebestrijding over hoe lokale besturen het verschil kunnen maken. 17 jul 2025 / Katrijn Ruts Wonen Mogen sociale huurders spaargeld en een woning hebben? Mogen sociale huurders spaargeld en een woning hebben? De poort tot een sociale huurwoning wordt steeds nauwer. Wat vindt GRIP? 19 mei 2025 / Katrijn Ruts Gelijke kansenbeleid Inkomen Mensenrechten Wonen "Federale onderhandelaars, maak komaf met de prijs van de liefde!" "Federale onderhandelaars, maak komaf met de prijs van de liefde!" Heel veel mensen komen in de problemen als ze gaan samenwonen. GRIP roept op om de verouderde wetgeving aan te pakken. 15 nov 2024 / Katrijn Ruts Inkomen Mensenrechten Wonen “Door te gaan samenwonen beland je in armoede en afhankelijkheid” “Door te gaan samenwonen beland je in armoede en afhankelijkheid” De afschaffing van de prijs van de liefde zou op de onderhandelingstafel moeten liggen. 22 okt 2024 / Katrijn Ruts Mensenrechten VN-Verdrag VN-experten dringen aan op een plan voor deïnstitutionalisering voor mensen met een handicap. VN-experten dringen aan op een plan voor deïnstitutionalisering voor mensen met een handicap. Experten van de VN tonen zich op heel wat punten bezorgd om het respect voor mensenrechten van personen met een handicap in België. 10 sep 2024 / Patrick Vandelanotte Mensenrechten Wonen Ondersteuning Karen: “Waarom krijg ik niet de ondersteuning die nodig is om zelfstandig te kunnen wonen en leven?” Karen: “Waarom krijg ik niet de ondersteuning die nodig is om zelfstandig te kunnen wonen en leven?” Karen getuigt. 01 jul 2024 / Katrijn Ruts
Verberg submenu